Rękawy wentylacyjne to rozwiązanie na dostarczenie świeżego powietrza w halach produkcyjnych i technologicznych zakładów przemysłu spożywczego zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami sanitarnymi.
Z czasem zdarza się, że w takich kanałach tekstylnych powstaje specyficzny mikroklimat stwarzający idealne podłoże dla rozwoju bakterii i grzybów. Obecność patogenów w miejscu produkcji przemysłowej stwarza zagrożenie dla zdrowia pracowników oraz może wiązać się z nieplanowanym przestojem oraz stratami w produkcji. Bardzo ważnym elementem zachowania ich właściwości jest ich regularne czyszczenie i konserwacja.
JAK PRZYGOTOWAĆ TESTYLNE RĘKAWY WENTYLACYJNE DO CZYSZCZENIA?
Podczas czyszczenia tekstylnych rękawów wentylacyjnych istotne jest, aby upewnić się, że nie mają one przymocowanych żadnych stałych elementów, takich jak metalowy lub plastikowy kołnierz, śruby czy inne ostre części. Obecność takich elementów może prowadzić do uszkodzenia pralnicy oraz potencjalnego zniszczenia samego materiału tekstylnego podczas procesu prania.
JAK PRZEBIEGA PROCEDURA MYCIA RĘKAWÓW WENTYLACYJNYCH?
Cały proces można podzielić na kilka etapów:
1. Wstępne odkurzanie oraz przedmuchanie w celu usunięcia powierzchownego kurzu;
2. Rękawy są myte w prace przemysłowej przy temperaturze 40 °C z zastosowaniem dwuskładnikowego środka piorącego do prania tkanin kolorowych lub białych. Sprawdzona formuła ma właściwości dezynfekujące - zwalcza bakterie grzyby i roztocza już przy 40 °C). Parametry mycia rękawów mogą się różnić w zależności od zaleceń producenta.
3. Osuszanie kanałów w pozycji umożliwiającej spływanie wody oraz napowietrzanie od wewnątrz;
4. Inspekcja wizualna, transport pod adres wskazany przez klienta.;
Na prośbę klienta wykonujemy też protokoły powykonawcze dla sanepidu.
Zapraszam do kontaktu w celu umówienia się na bezpłatną inspekcję wentylacji. Nasi konsultanci chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące usuwania zanieczyszczeń pyłowych i mikrobiologicznych z rękawów wentylacyjnych oraz ustalą odpowiednią częstotliwość oczyszczania instalacji dostosowanych do panujących warunków środowiskowych.