Pobrane próbki przekazywane są do niezależnego laboratorium badawczego, gdzie otrzymane wyniki porównywane są z dopuszczalnym zakresem.
Czystość kanałów wentylacyjnych- metoda wymazowa
Czystość kanałów wentylacyjnych - metoda odciskowa
Badanie czystości powietrza -
metoda sedymentacyjna
Badanie czystości powietrza -
metoda zderzeniowa
Do pobierania próbek metodą wymazową stosuje się próbnik wykonany z tworzywa sztucznego, zakończone wacikiem z bawełny. Metoda ta służy do oceny czystości powierzchni o znacznym stopniu zanieczyszczenia. Kolejnym sposobem pobrania wymazów są gładkie gąbki, które stosowane są do większych powierzchni. Po pobraniu próbkę pakuje się w sterylne woreczki.
Metoda odciskową polega na pobraniu próbki za pomocą płytki odciskowej wypełnionej odpowiednim podłożem wzrostowym. Metodę stosuje się do oznaczania stopnia mikrobiologicznego zanieczyszczenia powierzchni gładkich, płaskich powierzchni produkcyjnych, foli opakowaniowych, wieczek itp.
W tej metodzie sedymentacyjnej otwarte płytki pozostawia się na 30 minut na wysokości 1 metra od podłogi. Do pobrania próbek stosuje są płytki zawierające podłoża z neutralizatorami. Zarodki powinny dojrzewać przez 48 godzin w temperaturze 37°C (TSA) lub przez 10 dni w temperaturze 28°C (Sabouraud).
Metoda zderzeniowa polega na zasysaniu badanego strumienia powietrza przez urządzenie podciśnieniowe - tzw. próbnik powietrza zawierający szczeliny lub otwory. Podczas gdy powietrze jest zasysane, bakterie uderzają o powierzchnię pożywki zamocowanej na specjalnej płytce mocującej. Następnie zarodniki te poddawane są inkubacji, a na koniec zlicza się liczbę powstałych kolonii.
Próbki z powierzchni będącej przedmiotem procesu czyszczenia
i dezynfekcji pobierane są tuż po zakończeniu czynności.
Czystość kanałów wentylacyjnych- metoda wymazowa
Czystość kanałów wentylacyjnych - metoda odciskowa
Badanie czystości powietrza - metoda sedymentacyjna
Badanie czystości powietrza - metoda zderzeniowa
Do pobierania "wymazówki" stosuje się próbnik wykonany z tworzywa sztucznego, zakończone wacikiem z bawełny. Metoda ta służy do oceny czystości powierzchni o znacznym stopniu zanieczyszczenia. Kolejnym sposobem pobrania wymazów są gładkie gąbki, które stosowane są do większych powierzchni. Po pobraniu próbkę pakuje się w sterylne woreczki.
Metoda odciskowa polega na pobraniu próbki za pomocą płytki odciskowej wypełnionej odpowiednim podłożem wzrostowym. Metodę stosuje się do oznaczania stopnia mikrobiologicznego zanieczyszczenia powierzchni gładkich, płaskich powierzchni produkcyjnych, foli opakowaniowych, wieczek itp.
W metodzie sedymentacyjnej otwarte płytki pozostawia się na 30 minut na wysokości 1 metra od podłogi. Do pobrania próbek stosuje są płytki zawierające podłoża z neutralizatorami. Zarodki powinny dojrzewać przez 48 godzin w temperaturze 37°C (TSA) lub przez 10 dni w temperaturze 28°C (Sabouraud).
Metoda zderzeniowa polega na zasysaniu badanego strumienia powietrza przez urządzenie podciśnieniowe - tzw. próbnik powietrza zawierający szczeliny lub otwory. Podczas gdy powietrze jest zasysane, bakterie uderzają o powierzchnię pożywki zamocowanej na specjalnej płytce mocującej. Następnie zarodniki te poddawane są inkubacji, a na koniec zlicza się liczbę powstałych kolonii. Więcej o metodzie zderzeniowej znajdziesz tu.
Próbki z powierzchni będącej przedmiotem procesu czyszczenia i dezynfekcji pobierane są tuż po zakończeniu czynności. Następnie próbki przekazywane są do niezależnego laboratorium badawczego, gdzie otrzymane wyniki porównywane są z dopuszczalnym zakresem.
✓ poprawa jakości powietrza
✓ poprawa samopoczucia
✓ mniejsze ryzyko rozwojów bakterii
✓ dłuższa żywotność systemu wentylacji
✓ mniejsze ryzyko wystąpienia awarii
✓ redukcja kosztów eksploatacji
Skontaktuj się z nami. Nasz przedstawiciel odpowie na wszelkie pytania tak szybko jak to możliwe.
Kraftvent Mateusz Nowak
NIP 7761704468
REGON 383661325
kontakt@kraftvent.pl
+48 576 544 771
+48 731 434 678