Logo Kraftvent

Wyślij Zapytanie

Wyślij Zapytanie

Czyszczenie wentylacji w okresie zimowym ma dużo zalet. Po pierwsze jest to dogodny termin dużych przedsiębiorstw czy zakładów produkcyjnych. Wiąże się to z popularnymi urlopami wypoczynkowymi za zgodą lub na wniosek pracownika.

JAKIE ZAGROŻENIA MOŻE WYWOŁAĆ NIECZYSZCZONA WENTYLACJA?

Jeśli osoby przebywające w pomieszczeniu zostaną narażone na zanieczyszczone powietrze to w pierwszej kolejności zostaje narażony układ oddechowy. Najdrobniejsze cząsteczki mogą przedostać się do krwioobiegu i roznieść się do poszczególnych organów. Długotrwała ekspozycja na wdychanie złej jakości powietrze może wywołać takie syndromy jak bóle głowy, zawroty, uczulenia, utrudnione oddychanie podrażnienie błon śluzowych lub inne choroby układu oddechowego.

Kolejnym aspektem jest bezpieczeństwo pożarowe. Cząstki stałe takie jak np. pyły i kurz wędrują wraz z powietrzem i osadzają się na ścianach przewodów wentylacyjnych. Powstaje wówczas ryzyko wystąpienia pożaru – wysoka temperatura w przewodzie wentylacyjnym może doprowadzić do zapłonu zalegającej warstwy brudu.

JAK DBAĆ O PRAWIDŁOWY STAN KANAŁOW WENTYLACJI MECHANICZNEJ?

Warto dbać o prawidłowy stan wentylacji poprzez czyszczenie, dezynfekcję oraz regularną inspekcję. Koniecznością jest zadbanie o odpowiednią ilość klap rewizyjnych niezbędnych do przeprowadzenia wyżej wymienionych czynności. Należy pamiętać o regularnej wymianie filtrów.

JAK PRZEPROWADZIĆ CZYSCZENIE WENTYLACJI?

W pierwszym etapie przeprowadzana jest inspekcja wentylacji, określa się ilość potrzebnych klap rewizyjnych oraz dobiera się odpowiedni rodzaj włosia. Kolejnym etapem jest zwykle szczotkowanie przy użyciu specjalistyczne sprzętu na elastycznym drążku napędzanym pneumatycznie lub elektrycznie. Równolegle w tym procesie uczestniczy podłączona do układu sekcja wyciągowa z filtrem HEPA. Oderwane podczas szczotkowania nieczystości wędrują do skrzyni odciągowej z płynną regulacją wydajności. W końcowym etapie następuje ponowna inspekcja wentylacji w celu oceny czystości kanału. Ostatnim etapem jest dezynfekcja polegająca na rozpylaniu wybranego środka biobójczego wewnątrz układu wentylacyjnego.

JAKIE KORZYŚCI PŁYNĄ Z PRAWIDŁOWEGO UTRZYMANIA WENTYLACJI?

  • Poprawa cyrkulacji i jakości powietrza wewnętrznego
  • Zmniejszenie oporów przepływu powietrza,
  • Ograniczenie emisji pleśni i grzybów,
  • Zmniejszenie kosztów eksploatacji układu.
  • Poprawa bezpieczeństwa pożarowego

 

Zobacz również: Zanieczyszczenia w wentylacji mechanicznej i rodzaje zagrożeń

Zapraszam do kontaktu w celu umówienia się na bezpłatną inspekcję wentylacji. Nasi konsultanci chętnie omówią metody usuwania zanieczyszczeń pyłowych i mikrobiologicznych oraz dobiorą  częstotliwość oczyszczania instalacji

04 stycznia 2022

Dlaczego warto przeprowadzić czyszczenie wentylacji w zimę?

Mechaniczne szczotkowanie instalacji wentylacyjnej polegające na zdzieraniu i odrywaniu warstwy zanieczyszczeń ze środka kanałów wentylacyjnych.
Logo Gwarancji 100%
Logo YouTube Kraftvent
Logo Facebook Kraftvent


ul. Białoskóry 14
09-200 Sierpc

Kraftvent Logo

TWÓJ E-MAIL:

TELEFON:

TREŚĆ WIADOMOŚCI:

Dodaj załącznik

* Wyrażam zgodę na gromadzenie i przetwarzanie moich danych osobowych przez Kraftvent w celu obsługi pytania. Oświadczam, że zapoznałem się z Polityką prywatności.

Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z Klauzulą informacyjną dot. przetwarzania danych osobowych w celach marketingowych i je akceptuję. Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z Polityką Prywatności oraz Klauzulą informacyjną dot. przetwarzania danych osobowych w celach marketingowych i je akceptuję.
 

Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

FORMULARZ KONTAKTOWY

Kraftvent Mateusz Nowak
NIP 7761704468
REGON 383661325

kontakt@kraftvent.pl

+48 576 544 771

+48 731 434 678

Skontaktuj się z nami. Nasz przedstawiciel odpowie na wszelkie pytania tak szybko jak to możliwe.

✓ poprawa jakości powietrza
✓ poprawa samopoczucia
✓ mniejsze ryzyko rozwojów bakterii
✓ dłuższa żywotność systemu wentylacji
✓ mniejsze ryzyko wystąpienia awarii
✓ redukcja kosztów eksploatacji

Odkryj korzyści płynące z czyszczenia wentylacji: