Logo Kraftvent

Wyślij Zapytanie

Wyślij Zapytanie

Rękawy wentylacyjne to rozwiązanie na dostarczenie świeżego powietrza w halach produkcyjnych i technologicznych zakładów przemysłu spożywczego zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami sanitarnymi. Z czasem zdarza się, że w takich kanałach tekstylnych powstaje specyficzny mikroklimat stwarzający idealne podłoże dla rozwoju bakterii i grzybów. Wyślij zapytanie.

DLACZEGO NALEŻY CZYŚCIĆ TEKSTYLNE RĘKAWY WENTYLACYJNE?

Obecność patogenów w miejscu produkcji przemysłowej stwarza zagrożenie dla zdrowia pracowników oraz może wiązać się z nieplanowanym przestojem oraz stratami w produkcji. Bardzo ważnym elementem zachowania ich właściwości jest ich regularne czyszczenie i konserwacja.

JAK PRZEBIEGA PROCEDURA MYCIA RĘKAWÓW WENTYLACYJNYCH?

Cały proces można podzielić na kilka etapów:

1. Wstępne odkurzanie oraz przedmuchanie w celu usunięcia powierzchownego kurzu

2. Rękawy są myte w prace przemysłowej przy temperaturze 40 °C z zastosowaniem dwuskładnikowego środka piorącego do prania tkanin kolorowych lub białych. Sprawdzona formuła ma właściwości dezynfekujące - zwalcza bakterie grzyby i roztocza już przy 40 °C)

3. Osuszanie kanałów w pozycji umożliwiającej spływanie wody oraz napowietrzanie od wewnątrz

4. Inspekcja wizualna, transport i montaż u klienta. Wyślij zapytanie.

JAK CZĘSTO NALEŻY PRAĆ RĘKAWY WENTYLACYJNY?

Rękawy tekstylne należy myć okresowo co najmniej raz do roku, o ile sanepid nie zaleci częstszego prania, w zależności od panujących warunków środowiskowych.

Zapraszam do kontaktu w celu umówienia się na bezpłatną inspekcję wentylacji. Nasi konsultanci chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące usuwania zanieczyszczeń pyłowych i mikrobiologicznych z rękawów wentylacyjnych oraz ustalą odpowiednią częstotliwość oczyszczania instalacji dostosowanych do panujących warunków środowiskowych.

Zobacz również: Zanieczyszczenia w wentylacji mechanicznej i rodzaje zagrożeń

21 kwietnia 2021


Jak skutecznie czyścić tekstylne rękawy wentylacyjne?

Tekstylny kanał wentylacyjny przed czyszczeniem. Widok przed praniem rękawów.
Kraftvent Logo
Logo Gwarancji 100%
Logo YouTube Kraftvent
Logo Facebook Kraftvent


ul. Białoskóry 14
09-200 Sierpc